Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Dzień 5 grudnia to. Z tej okazji uczniowie Szkolnego Klubu Wolontariatu zorganizowali happening promujący wolontariat. Wolontariusze zachęcali uczniów do przyłączenia się w niezwykłej grze „Polichrom”. Gra jest organizowana przez Regionalne Centrum Wolontariatu w Katowicach. W największym skrócie – uczestnicy poprzez wolontariat zwiększają stężenie polichromu oraz niwelują toksyczny pierwiastek – monochrom. Przebieg III edycji projektu można śledzić na stronie www.polichrom oraz na fanpage Polichrom na Facebooku. W grze jest ok. 30 szkół z województwa śląskiego (dwie szkoły z Rudy Śląskiej).

Dla każdego wolontariusza ważne jest, aby czuł się potrzebny, zauważony i doceniony, dlatego obchody Międzynarodowego Dnia Wolontariusza były okazją do podziękowania wolontariuszom Gimnazjum nr 11 zaangażowanym w pracę na rzecz drugiego człowieka.