Dzień Bezpiecznego Internetu 2018

Dziś w naszej szkole odbyły się obchody Dnia Bezpiecznego Internetu.
Na świecie obchodzimy wiele różnych, czasem dziwnych świąt. W kalendarzu świąt nietypowych możemy odnaleźć: Dzień Gumy do Żucia (1 lutego), Dzień Pozytywnego Myślenia (2 lutego), Dzień Ciasta Marchewkowego (3 lutego), Dzień Baterii, Dzień Piegów, Dzień Puszystych, Międzynarodowy Dzień Przytulania Bibliotekarza (1 marca), Dzień Teściowej, Dzień Dentysty, Dzień Czystego Stołu, Światowy Dzień Didżeja.
Niezwykle ważnym tematem jest bezpieczeństwo w sieci i dla szczególnego zwrócenia uwagi na ten problem z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku powstał Dzień Bezpiecznego Internetu.
DBI obchodzi swoją rocznicę. To ważne święto ma już 15 lat i ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematu bezpieczeństwa online.
W Polsce DBI obchodzimy od 2005 roku, czyli już po raz 14.
Tegoroczne obchody DBI przebiegają pod hasłem „Tworzymy kulturę szacunku w Sieci!” Hasło zwraca uwagę na kulturalne zachowanie w komunikacji internetowej. Internet współtworzymy razem, więc to od każdego z nas zależy, czy w tej wirtualnej przestrzeni będzie obowiązywała kultura szacunku.
Aby uczcić tegoroczny Dzień Bezpiecznego Internetu,
uczniowie klasy 7 przygotowali dla całej społeczności szkolnej bardzo pouczające przedstawienie.