Godzina Kodowania 2017

Dziś w naszej szkole rozpoczęliśmy Godzinę Kodowania. Zorganizowana ona została w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej (Computer Science Education Week), który przypada na 4-10 XII 2017. Pierwotnie, celem tej inicjatywy było przybliżenie uczniom informatyki w formie łamigłówek z postaciami z ich gier i zabaw, których rozwiązanie polega na ułożeniu programów z gotowych bloczków.

Łamigłówki udostępniane w ramach Godziny Kodowania są bardzo interesującym i wciągającym wprowadzeniem do programowania. Spróbowanie swoich sił w zabawie, w tworzeniu gier czy sterowaniu postaciami  rozwija umiejętności analitycznego i logicznego myślenia, rozwija kreatywność, a przy tym jest to sposób na pożyteczne i twórcze spędzenie czasu z multimediami.

Platforma www.code.org , na której pracują uczniowie podczas Godziny Kodowania, to przyjazne środowisko do nauki sterowania postaciami w grze, wydawania rozkazów robotom. Uczeń ma okazję nie tylko grać w gry, ale także zobaczyć jak wygląda proces tworzenia do niej instrukcji w postaci listy kroków.

Uczniowie otrzymali na lekcji kody dostępu do swojego konta. Dzięki nim mogą dokończyć swoją zabawę w domu. Osoby, które z sukcesem zakończyły swoje zadania, zostaną nagrodzeni oceną z aktywności.

Zachęcam do odwiedzenia strony www.code.org