Dzień Bezpiecznego Internetu

Już od 2008 roku Gimnazjum nr 11 należy do Ogólnopolskiej Koalicji na Rzecz Bezpieczeństwa w Internecie. Dzięki włączeniu się w Koalicję tworzy grono instytucji, które na poziomie lokalnym prowadzą inicjatywy zmierzające do podniesienia poziomu bezpieczeństwa użytkowników Internetu. Szkoła dzięki temu otrzymuje bezpłatne materiały edukacyjne. Należąc do koalicji, gimnazjum aktywnie angażuje się w coroczne obchody Dnia Bezpiecznego Internetu. Jako instytucja żywo zainteresowana tą problematyką, w lutym br. zorganizowała szkolne obchody już po raz dziewiąty. Co roku zgłasza swoją inicjatywę, podaje planowane działania i przesyła sprawozdania do głównego organizatora tj. Polskiego Centrum Programu Safer Internet. Szeroka kampania informacyjna, konkursy oraz przygotowanie młodzieży do wystawienia przedstawień na temat bezpieczeństwa w Internecie sprawiały, że akcja cieszy się w szkole dużą popularnością. Zainteresowanie uczniów tą tematyką motywowało nauczycieli do corocznego podejmowania wysiłków organizacyjnych związanych z obchodami DBI. W 2014 roku szkoła zdobyła główną nagrodę w postaci telewizora w konkursie na najciekawszą inicjatywę z okazji DBI. Co roku szkoła otrzymuje certyfikat uczestnictwa w programie.

W tegorocznych obchodach DBI zorganizowano między innymi apel podczas którego wszyscy uczniowie mogli zobaczyć spektakl profilaktyczny w wykonaniu kl. 2b na temat funkcjonowania młodzieży w wirtualnej rzeczywistości pt. „Internet to nie wszystko”. Przedstawienie wzbogacała prezentacja multimedialna. W ramach szkolnych obchodów przy współpracy z nauczycielem plastyki zorganizowano konkurs plastyczny „Bądź kulturalny w Sieci”.

W tym roku nasza młodzież wystąpiła również ze swoim przedstawieniem w Szkole Podstawowej nr 4 w Rudzie Śląskiej.  Edukacja młodszych zorganizowana jest przez Gimnazjum 11 już po raz trzeci i ma na celu przekazywanie wiedzy na temat bezpieczeństwa w Sieci.