Smak życia czyli debata o dopalaczach

   „Smak życia czyli debata o dopalaczach” to program profilaktyczny realizowany w roku 2016 w naszym gimnazjum. W ramach programu dnia 24 października odbyły się zajęcia psychoedukacyjne w klasie III a, b i c „Tylko słabi gracze biorą dopalacze” z psychologiem szkolnym. Głównym celem spotkania było uświadomienie młodzieży o szkodliwości działania substancji psychoaktywnych na organizm człowieka.
W trakcie spotkania młodzież miała możliwość założenia alkogogli i narkogogli oraz wykonania określonych zadań. Uczniowie wypełniając proste ćwiczenia przekonali się, w jaki sposób alkoholowe i narkotykowe zamroczenie zawęża pole widzenia, zaburza równowagę, a także obniża zdolności motoryczne.
Ćwiczenia te miały uświadomić młodzieży, że alkohol i narkotyki działają na nasze zmysły i wykonywanie pozornie prostych czynności staje się o wiele trudniejsze.

Serdecznie podziękowania kierujemy do Pani Agnieszki Grabiec z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rudzie Śląskiej za udostępnienie alkogogli i narkogogli w czasie lekcji.

dsc_0363 dsc_0357dsc_0360 dsc_0356