Opowiym Ci bojka…..Srebrny Jubileusz w SP 22

Po raz dwudziesty piąty nasza szkoła obchodziła Święto Patrona, Jana Stefana Dworaka. W przygotowania do uroczystości, które wymagały wiele wysiłku, zaangażowali się uczniowie, nauczyciele i rodzice. Zorganizowano konkursy wiedzy, artystyczne, kiermasz potraw śląskich oraz uroczystą akademię. Na widowni zasiedli znamienici goście: honorowy gość, pani Barbara Dworak, pan wiceprezydent Michał Pierończyk,  wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej, pani Cecylia Gładysz, Honorowa Absolwentka Szkoły, pani Barbara Wystyrk-Benigier, byłe nauczycielki SP 22 i Gimnazjum nr 11, panie: Krystyna Baron,  Felicja Świątek i Janina Szymik oraz szanowni przedstawiciele Rady Rodziców.

W UROCZYSTOŚCI UDZIAŁ WZIĘLI:

Krasnoludki:

 • Brelok – Natalia Skoludek
 • Er – Piotrek Godula
 • Jąkała – Dawid Brodziak
 • Sepleniący – Kuba Taras
 • Śpioch – Klaudia Ryguła
 • Apsik – Mateusz Węgrzk

Śniyżka – Zuzia Oginska

Kapturek- Ola Musiol

Heksa –  Julia Gleba

Babcia fałszywo – Jagoda Sumera

Babcia prawdziwo – Nikola Wróblewska

Myśliwiec – Filip Czoik

Ślązok – Dominik Urbacz

oraz Julia Pinkosz i Antek Heinrich

Piosenki wykonali:

 • Zespół z klasy III a
 • Martyna Pataj VII a
 • Marcin Gabrowski

Program prowadziły:

 • Karolina Ciska II c
 • Martyna Cesarz II b

zaś asystentem technicznym była :

 • Martyna Kruk

Jednym słowem działo się……