Uniwersytet Śląski

13 lutego trzecie klasy gimnazjum, pod opieką pani T.Czerwińskiej i A.Janczewskiej-Połap, były na zajęciach na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Śląskiego. Uczniowie brali aktywny udział w zajęciach ” Doświadczenia obowiązkowe
w gimnazjum, które były świetnym powtórzeniem przed egzaminem, byli bardzo zadowoleni z zajęć.
Następnie spacerowali w Strefie Kultury, gdzie podziwiali: Międzynarodowe Centrum Kongresowe, nową siedzibę Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia oraz nowe Muzeum Śląskie. Wszystkie obiekty to architektoniczne perełki, wielokrotnie nagradzane w konkursach za swój niepowtarzalny design. Nowe obiekty, osadzone są na terenie dawnej kopalni „Katowice”. Młodzież zwiedziła w muzeum wystawę: „Światło historii. Górny Śląsk na przestrzeni dziejów”. Było bardzo sympatycznie ;-). A.Janczewska-Połap