Bezpieczeństwo to podstawa.

20 i 21 września w naszej szkole odbyły się zajęcia profilaktyczne, których głównym tematem było bezpieczeństwo. W środę w klasach IVa, IVb i VIIa pan Roman Aleksandrowicz, młodszy aspirant z Komendy Miejskiej Policji w Rudzie Śląskiej, przeprowadził szkolenia dotyczące zachowania bezpieczeństwa w sytuacjach codziennych, unikania zagrożeń w Internecie oraz prawidłowego reagowania w momencie zagrożenia. 21 września głównym tematem było bezpieczeństwo na drogach w związku z Europejskim Dniem Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach.Panowie starszy sierżant Łukasz Zając i sierżant Wojciech Feliks z Komendy Miejskiej Policji oraz nowobytomscy dzielnicowi panowie aspirant sztabowy Łukasz Loewe i aspirant Mariusz Mika przeprowadzili zajęcia w klasach pierwszych i czwartych. Uczniowie wysłuchali pogadanek, obejrzeli krótkie filmy i rozmawiali z policjantami na temat bezpiecznych zachowań na drodze. Dzieci chętnie i aktywnie uczestniczyły w spotkaniach, wykazały się dużą wiedzą i zasypały gości gradem pytań. Bardzo dziękujemy przedstawicielom Policji za ciekawe i bardzo ważne zajęcia.

Katarzyna Pietrzak