„Co by się nie działo, teatr trwać będzie.”- Szkolny Festiwal Teatralny po raz 24.

,,Teatr to magia, teatr to czary(…)”

W naszej szkole tradycyjnie Szkolny Festiwal Teatralny inauguruje uroczysty koncert w wykonaniu uczniów, którym chcemy  uczcić Międzynarodowy Dzień Teatru ustanowiony w czerwcu 1961 roku. Uroczystość służy też promowaniu utalentowanej młodzieży naszej społeczności. Tegoroczny program artystyczny nazwany za Edwardem Stachurą „Życie to jest teatr” łączył poezję mówioną, śpiewaną i taniec.

Wzięli w nim udział:

• uczniowie klasy VII: Kinga Myśliwczyk, Martyna Pataj, Jalia Pinkosz, Jakub Taras,
  • uczennice klasy III b: Julia Gleba, Roksana Przewdzing, Jagoda Sumera, Anna Tabaszewska,
  • wspaniałe tancerki: Martyna Cesarz z II b i Karolina Toś z III c,
  • prowadzące koncert: Karolina Ciska z II c i Zuzanna Ogińska z IIIb
  • oraz doskonała i niezawodna Martyna Kruk z III b – odpowiedzialna za obsługę techniczną uroczystości.

Po raz pierwszy została przełamana tradycja i zaprosiliśmy publiczność na pierwszy festiwalowy występ konkursowy w wykonaniu artystów klasy III szkoły podstawowej pod przewodnictwem pani Danuty Danielczok . Obejrzeliśmy przedstawienie „Czerwony Kapturek szuka księcia”.

Sądząc po aplauzie widowni, koncert i występ klasy III bardzo się widzom podobał.