Klasa 4b w Skansenie Górniczym „Królowa Luiza”

Podczas gdy uczniowie III klas gimnazjum zmagali się z testami egzaminacyjnymi, ich młodsi koledzy i koleżanki spędzili czas na pewno przyjemniej, ale nie bezczynnie i bezowocnie. Klasy I b i IV b wybrały się wraz z wychowawczyniami do Skansenu Górniczego „Królowa Luiza” w Zabrzu. Program wycieczki obejmował warsztaty plastyczne, wizytę w Parku 12C oraz zwiedzanie zabytkowej sztolni. Uczniowie IV klasy wzięli udział w zajęciach pt. „Strefa działań” – wykonywali podstawowe prace górnicze, takie jak jak urabianie węgla czy skręcanie rurociągu pod bacznym okiem górnika, poznali też zagrożenia występujące w kopalni i brali udział w symulacji akcji ratowniczej. Pierwszoklasiści w ramach programu „Strefa kultury” poznawali śląskie piosenki i gwarę oraz tradycyjne śląskie stroje, spotkali też prawdziwego Skarbnika i mogli posłuchać legend o ciężkiej pracy górnika.