Jesteśmy w finale!!!!

Po raz trzeci jesteśmy w finale Wojewódzkiego Konkursu – Edukacja regionalna w szkole Proszę Was, bądźcie wierni swojemu dziedzictwu…” Jan Paweł II. Dziewczyny z zespołu projektowego, czyli: Wiktoria Antkiewicz, Julia Gleba, Klaudia Kwiecień, Ola Musioł, Jagoda Sumera i Ania Tabaszewska, przez ponad miesiąc odkrywały tajemnicę średniowiecznego gródka w Kochłowicach. Nawiązały kontakt z:

• p. Przemysławem Noparlikiem, liderem Stowarzyszenia Genius Loci – skarbnicą wiedzy o gródku,
  • parą pasjonatów  średniowieczem – Celiną i Grzegorzem Nawratami:
  • p. Arkadiuszem Grzywaczewskim – prezesem TV Sfera, który udostępnił materiał filmowy,
  • p. Janem Kołodziejem – miłośnikiem przeszłości swojej dzielnicy,
  •  członkami Związku Górnośląskiego kola Kochłowice – fascynatami gródka wspominającymi z rozrzewnieniem lekcje historii, prowadzone przez panią dr Pelagię Kwapulińską przy gródku,
  • opiekunką muzeum szkolnego w III LO w Kochłowicach – p. Ewą Klarecką
  • p. Andrzejem Godojem – historykiem i pracownikiem rudzkiego muzeum.                                                              Efektem finalnym tych starań był specjalny numer szkolnej gazetki Okiem kota Teodora, w którym przygoda z gródkiem została opisana. Opiekunkami projektu są: p. Janina Bienek, p. Joanna Chawińska, p. Ewa Zieleźnik.