Ważne wydarzenie: pan Dyrektor SP 22 Honorowym Absolwentem Szkoły.

8 pażdziernika 2018 roku, tradycyjnie przyjmowaliśmy nowych uczniów do społeczności szkolnej. W tym roku byli to wychowankowie z klas: VI b, IV c oraz VII a. Uczniowie przeszli chrzest bojowy, uczestnicząc                w konkurencjach wymagających wiedzy o szkole, zręczności, znajomości bohaterów literackich i aktualnych trendów muzycznych. W zabawę właczyły się również panie wychowawczynie: Teresa Czerwińska, Joanna Chawińska i Anna Janczewska-Połap, zdobywając punkty dla swoich uczniów. Następnie miał miejsce uroczysty akt pasowania na ucznia oraz ślubowanie. Nieodłącznym elementem tej uroczystości jest przyznawanie statuetki Honorowego Absolwenta Szkoły, który jest dla uczniów prawdziwym wzorem do naśladowania.        W bieżącym roku szkolnym nominację otrzymał dyrektor Szkoly Podstawowej nr 22, pan Damian Pajonk. Młodzież w swojej laudacji stwierdziła: „Panie Dyrektorze, jesteśmy z Pana dumni!„.