Święto Patrona – retrospektywnie i refleksyjnie.

Jak co roku, 10 grudnia, odbyło się w SP 22 tradycyjne Święto Patrona, do którego przygotowywaliśmy się od kilku tygodni. Można z całą stanowczością stwierdzić, że uczniowie stanęli na wysokości zadania i wszystkie przedsięwzięcia udały się znakomicie.

A co się działo?

AKADEMIA:

• program artystyczny „Górny Śląsk-moje miejsce na ziemi”,
  • występ zespołu tanecznego „Tacy sami”.

KONKURSY WIEDZY :

• klasa VII a – o Patronie Janie S. Dworaku – escape room,
  • klasy IV a,b,c , V a,b – o Patronie Janie S. Dworaku – odczytywanie kodów QR.

KONKURSY ARTYSTYCZNE:

• o tytuł Ślonzoka G11” ,
  • plastyczne – – klasy I – II SP 22- portret wybranej postaci z berow i bojek,
  • -klasy IV i V SP 22- ilustracja wybranej postaci z berow i bojek w charakterystycznej sytuacji,
  • – klasy III gimnazjum, klasa VII a, klasa VIII a– projekt kostiumu dla wybranych postaci historycznych Górnego Śląska (prezentacja projektów na modelach + opis postaci po śląsku).
  • „Śląskie śpiewanie”.
  • „Kartka ze śląskiej książki kucharskiej”.
  • „Nasz sztand nojpiykniejszy”- na wystrój kramu/straganu.

Ważnym momentem było uczczenie pamięci Jana Stefana Dworaka: Przeczytano wspomnienie o jego życiu i twórczości, a delegacje zlożyły kwiaty pod tablicą upamiętniającą Mentora szkoły oraz na jego grobie. To było wspaniałe święto! Niosło radość, refleksje i zabawę.

Organizatorzy: Anna Szarwark, Danuta Idkowiak, Maria Wiśniowska, Katarzyna Sroka i Ewa Zieleźnik.