Menu +

O CHOINKACH I INNYCH ROŚLINACH ZWIĄZANYCH Z BOŻYM NARODZENIEM – 19.12.2018 r.- nasz pierwszy występ w radiu :)

W dniu 19.12.2018 r. klasa Va wraz z Panią Krystyna Koziołek oraz Panią Małgorzatą Cierpką udali się do  na warsztaty o choinkach i innych roślinach związanych z Bożym Narodzeniem.

Dzięki nim dowiedzieliśmy się jaka jest różnica pomiędzy choinką a drzewem iglastym, zastały nam przybliżone rodzime gatunki drzew iglastych (świerk, sosna, jodła, jałowiec, cis) oraz inne rośliny związane z tradycją Bożego Narodzenia („gwiazda betlejemska”, jemioła, ciemiernik, ostrokrzew). Warsztaty, poza dawką solidnej wiedzy, obfitowały w liczne ciekawostki. Rozpoczęły się prelekcją, po której nastąpiła część praktyczna mająca na celu naukę rozpoznawania iglaków po gałązkach i szyszkach. Zajęcia zakończyliśmy wykonaniem  ozdoby świątecznej z naturalnych materiałów.

Podczas warsztatów odwiedziła nas red. Gabriela Kaczyńska z Polskiego Radia Katowice, która, uczestnicząc w warsztatach nagrała kolejny odcinek audycji przyrodniczej dla dzieci EKO-RANEK, tym razem z naszym udziałem. Audycji można słuchać w każdą niedzielę o godz. 10.10 w Polskim Radiu Katowice. Słuchajcie nas już w najbliższą niedzielę 23.12.2018 r. o godzinie 10.10. Zapraszamy 🙂

Link:

https://www.radio.katowice.pl/player2/