Menu +

„Ze Sznupkiem bezpieczni w drodze” -18.12.2018 r.

We wtorek 18.12.2018 r. uczniowie naszej szkoły przystąpili do próby bicia rekordu w akcji „Ze Sznupkiem bezpieczni w drodze”. Oprócz najmłodszych udział wzięli wychowawcy, pedagog, Pani Dyrektor oraz dzielnicowy. Organizatorem działań o charakterze profilaktycznym, obejmujących całe województwo śląskie, była Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach oraz Centrum Rozwoju Lokalnego z Zawiercia.

Głównym celem akcji było zwiększenie świadomości i poziomu bezpieczeństwa na drodze wśród najmłodszych mieszkańców naszego województwa. Kolejnym celem, jaki chcą osiągnąć organizatorzy, jest uświadomienie, że policjant, który jest blisko obywateli w swoim regionie, jest też otwarty na problemy mieszkańców i gotowy, by zawsze służyć im pomocą. Ostatni cel to ustanowienie rekordu Polski w liczbie uczestników biorących udział w akcji.
O godz. 10.00 najmłodsi rozpoczęli kolorowanie obrazka w formacie A4 z uwiecznionym na nim Sznupkiem, policyjną maskotką. Po zakończonej akcji głos zabrał nasz dzielnicowy, który poruszył temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz inne ważne zagadnienia z dziedziny bezpieczeństwa.