Menu +

Niesiemy dobro, czyli druga akcja dla potrzebującego w SP 22.

      W ostatnich dniach działo sie w naszej szkole: śląskie skrzotki uparcie ćwiczyły piosenkę i role na koncert, anioły kręciły loki, mamy i starsze uczennice piekły pyszne ciasta, babeczki, przygotowywały inne lakocie. A po cóż to? To za sprawą idei okazywania serca i pomocy tym, którzy bardzo tego potrzebują. W listopadzie              i grudniu podobne działania podejmowaliśmy dla Kacperka. Teraz niesiemy ludziom dobro dla Kasi. Ustaliliśmy zakres działań: kiermasz ciast w czasie zebrań dla rodziców i w czasie koncertu oraz udział                w koncercie charytatywnym „We love Kasia”. Organizacją kiermaszu zajęli sie uczniowie klasy III c, sportowej gimnazjum, a przychylność nauczycieli i rodziców sprawiła, że spora suma została przekazana na rzecz Kasi.

        25 stycznia odbył się wspomniany wyżej koncert, nad którym patronat objęła Prezydent Miasta Ruda Śląska, pani Grażyna Dziedzic. Grupa naszych uczniów miała szczęście w nim uczestniczyć: Martyna Pataj przepięknie zaśpiewała kolędę i finałową pastorałkę, śląskie skrzotki z klasy IV a zaskarbiły sympatię widzów, kreując swoje role, anioły urzekały delikatnością. I to wszystko w towarzystwie artystów z klasy humanistycznej „Atelier sztuki” z „Morcinka” oraz wspaniałych wykonawców ze Śląskich Technicznych Zakładów Naukowych, których podziwialiśmy we współczesnej wersji jasełek. Wzruszeń nie da się opisać.