Menu +

„Magia teatru”, czyli rozpoczynamy świętowanie SREBRNEGO JUBILEUSZU Szkolnego Festiwalu Teatralnego.

      Były maski teatralne i cylindry, „Laleczka z porcelany” i przepiękne wykonanie piosenki poetyckiej Edwarda Stachury „Życie to jest teatr” wzbogacone dźwiękami skrzypiec. Poważna poezja o teatrze  i utwór „Love me tender” na puzonie konkurowały z pełnymi humoru wierszami śląskimi, jak „Zwada ptoka i ślimoka” Barbary Politaj. A wszystko to miało miejsce na koncercie inaugurującym  Szkolny Festiwal Teatralny, który obchodzi  jubileusz – 25-lecie istnienia.  

W koncercie udział wzięli:

  • uczniowie klasy IV a: Matylda Bartoszek, Zosia Jędraszak, Karolina Konieczny, Franciszek Popenda,
  • uczniowie klasy VII: Antonia Kadzimierz, Bogusław Kalisz, Kamil Lipiński, Dawid Nowak,
  • uczniowie klasy VIII: Piotr Godula, Natalia Gryczman, Kinga Myśliwczyk, Julia Pinkosz, Jakub Taras,
  • piosenki poetyckie wykonała Martyna Pataj z klasy VIII,
  • akompaniowała na skrzypcach pani Katarzyna Sroka,
  • na puzonie grał Franek Popenda z IV a.
  • koncert prowadziły uczennice klasy VIII: Kinga Dosa i Magda Wesoły.

      Po raz dwudziesty piąty 1 kwietnia na szkolnej scenie stanie kolejne pokolenie uczniów walczących o Laur Złotej Maski w kategorii zespołowej i indywidualnej, z niecierpliwością więc czekamy na występy zespołów teatralnych, których w bieżącym roku zgłosiło się aż 14. Do zobaczenia na deskach szkolnego teatru!