Menu +

Jubileusz, jubileusz, jubileusz…

   Po raz 25. scena szkolna przyjmowała uczniów – aktorów. W br. wystąpiło 13 zespołów, z których aż siedem zdobyło Laur złotej Maski z wyróżnieniem kategorii S. Są to uczniowie z klas: I b, II a, II b, IV a, IV b, VII a i VIII a. Natomiast indywidualnie wyróżniono:

  • z IV a: Karolinę Konieczny, Franka Popendę, Matyldę Bartoszek, Izabelę Orzechowską, Wiktorię Blachucik, Piotra Pierończyka;
  • z IV b: Laurę Dyczkę, Agatę Kierską;
  • z IV c : Magdalenę Dudę,
  • z V b: Laurę Bielawską,
  • z VII a: Bogusława Kalisza,
  • z VIII a: Jakuba Tarasa, Kingę Myśliwczyk, Łukasza Meisnera, Julię Pinkosz, Martynę Pataj, Natalię Gryczman;
  • z III a gimnazjum: Wiktorię Osadnik,
  • z III c sportowej gimnazjum: Joasię Kosiak.

     9 maja br. odbyła się w Miejskim Centrum Kultury Wielka Gala Teatralna z udziałem: zastępcy Prezydenta Miasta Ruda Śląska – p. Michała Pierończyka, radnej Sejmu Województwa Śląskiego – pani Urszuli Koszutskiej, pani Aleksandry Piecko – Naczelnik Wydziału Oświaty, pani Ewy Brzezińskiej – Dłóciok – właścicielki kina Patria w Rudzie Śląskiej, byłych nauczycieli, sympatyków szkoły i wielu innych znamienitych osób. Gośćmi specjalnymi byli: zespół Gang Marcela oraz wspaniały artysta estradowy, Honorowy Absolwent – pan Grzegorz Poloczek, zaś niespodzianką koncertu było przedstawienie Królewna Śnieżka w wykonaniu nauczycieli SP 22, dedykowane uczniom.

      Wspaniale zaprezentowali się byli uczniowie szkoły w koncercie „Mikrofon dla Absolwenta”: Mateusz Firszt, Dorota Chawińska-Strzelczyk, Zuzanna Zieleźnik-Jeżewska, Karina Świerc-Wesoły, Paweł Mróz, Marta Mansfel    i Roksana Przewdzing. Magiczne jest to, że od półtorej dekady co roku absolwenci z różnych roczników pojawiają się na scenie szkolnego teatru. Dziękujemy Im za to, że chcą tu być z nami, że czują potrzebę wspólnego działania. 

    Koncert zakończył finał – piosenka Dzieci świata w wykonaniu, absolwentów, uczniów i nauczycieli pod kierownictwem Mateusza Firszta. Przesłanie utworu dedykowano wszystkim widzom, z życzeniem, by przyniosło optymizm, ukojenie i wiarę w uciszenie wszelkich niepokojów.