Menu +

Wspomnienie o wycieczce: Książ, Praga, Świdnica.

   Trzy dni trwała wycieczka do zachodniej części Polski, a mianowicie w Góry Sowie, oraz do Pragi. Uczestniczyli w niej uczniowie klas: VIIa, VIII a i III c sportowej gimnazjum wraz z wychowawczyniami, czyli p. Anną Janczewską-Połap, p. Anetą Pańczak i p. Ewą Zieleźnik. Urzekł nas zamek Książ wraz z pięknymi ogrodami  i tarasami. Poznaliśmy jego historię, idąc trasą:  „Od Piastów do tajemnic II wojny światowej”. Po poludniu, wypiliśmy herbatę w zaciszu urokliwej kawiarenki na terenie palmiarni księżnej Daisy, zaś wieczorem oddaliśmy się rekreacji w hotelowym spa, korzystając z basenu, relaksując się w saunach, jackuzzi i grocie solnej. Wtorek był dla Pragi. Poznaliśmy Stare Miasto, między innymi: plac Hradczański, Ogród Królewski, odród Na Wałach. Wielkie wrażenie wywołała niezwykła budowla katedry św.Wita oraz Ogród Wallensteina. Pożęgnaliśmy się z Pragą spacerem na Moście Karola. 

    Ostatni dzień pobytu w hotelu Maria w Wałbrzychu rozpoczęliśmy od wizyty w hotelowym spa. Potem          w Świdnicy  podziwialiśmy przepiękny protestancki Kościół Pokoju, którego niezwykła, potężna, imponująca budowla została wzniesiona bez jednego gwożdzia zaledwie w ciągu roku. Budulec skladał się jedynie z drewna i gliny. Obiekt został wpisany na listę dziedzictwa narodowego UNESCO. 

  To tylko niektóre z poznanych w czasie wycieczki miejsc. Wyjazd był bardzo udany.