Ważne wydarzenie

Uczniowie SP 22: Karolina Konieczny z V a, Martyna Komendera, Wiktoria Pesza, Andrzej Hoszek, Mateusz Michalski, Kajetan Szal z klasyVII a oraz Magdalena Banach, Yana Basyk, Paweł Cielicki, Antonia Kadzimierz, Jakub Kajzer, Bogusław Kalisz, Dominika Kotlorz, Kamil Lipnicki, Karolina Szykowska, Jakub Tomczok z VIII a uczestniczyli w uroczystości odsłonięcia Pomnika Wojciecha Korfantego na Placu na Rozdrożu w Warszawie, w alei wielkich ludzi, dla których Polska niepodległa była sprawą najważniejszą.

Niech bedzie symbolem fakt, że Wincenty Witos, Ignacy Paderewski, Roman Dmowski, Ignacy Daszyński, Józef Piłsudski i teraz Wojciech Korfanty są tu teraz razem.” – powiedział Prezydent Polski Andrzej Duda, przemawiając tuż przed doniosła chwilą odsłonięcia pomnika.

Nasi uczniowie godnie reprezentowali Rudę Śląską, Związek Górnośląski oraz Szkołę Podstawową nr 22, biorąc udział w tym ważnym wydarzeniu. W czasie mszy świętej w Bazylice Archikatedralnej pod wezwaniem Męczeństwa św. Jana Chrzciciela Dominika i Boguś nieśli dary ofiarne do stóp ołtarza, a podczas oficjalnych uroczystości przy pomniku wraz z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 27 w Bytomiu byli przedstawicielami młodzieży śląskiej.

Na długo zapamięta młodzież to wydarzenie, bo niecodziennie ma się okazję przebywać wśród ludzi tak Ważnych w Polsce. Ilustrują to zdjęcia.

25 pażdziernika zapisze się w pamięci i sercach wszystkich Górnoślązaków.