Święto Patrona

Święto Patrona to Święto Szkoły Podstawowej nr 22.

Od 27 lat niezmiennie cała nasza społeczność szczyci się swoim Patronem
i 10 grudnia wspomina mentora. Dzisiejsza uroczystość miała podwójnie wyjątkową rangę: po pierwsze – w tym roku mija 120 lat od jego urodzin, po drugie – nasze święto zamyka rok, w czasie którego Polska świętowała stulecie I powstania śląskiego. Zaszczycili nas swoją obecnością znamienici goście: p. Barbara Dworak, p. Michał Pierończyk, zastępca Prezydenta Miasta Ruda Śląska, p. Grzegorz Franki –prezes Związku Górnośląskiego  w Katowicach,  p. Jakub Wyciślik – Prezes Związku Górnośląskiego Koła Kochłowice,  wiceprezes Towarzystwa Miłośników Rudy Śląskiej, Honorowa Absolwentka SP 22 – p. Barbara Wystyrk – Benigier, nauczyciele i rodzice.

Były więc wspomnienia z dzieciństwa i młodości Jana Stefana Dworaka, tańce ludowe, pieśni powstańcze, poezja patriotyczna w rewelacyjnym wykonaniu uczniów, a później świetna zabawa, czyli konkursy, kiermasz potraw śląskich i pięknych ozdób świątecznych. Ten dzień dostarczył wiele emocji i wrażeń.