Menu +

Wędrówka w czasie.

9 maja minął rok od wielkiego święta w SP 22, jakim był Srebrny Jubileusz Szkolnego Festiwalu Teatralnego. Łza sie w oku kręci, bo w bieżacym roku szkolnym festiwal, po raz pierwszy od 1994 r., nie odbył się z wiadomych względów. A na przełomie lutego i marca przygotowania zaczęły się już na dobre: wybrane scenariusze, pierwsze próby teatralne, projekty scenografii i kostiumów, i wreszcie przygotowany koncert, który co roku inauguruje to nasze szkolne święto. No cóż, „nie czas żołować róż, gdy ….” Ale można wspominać to, co działo się w Miejskim Centrum Kultury przed rokiem, czyli:

  • 7 zwycięskich zespołów z Laurem Złotej Maski kategorii „S”,
  • Gości specjalnych: zespół Gang Marcela, pana Grzegorza Poloczka,
  • niespodziankę koncertu,którą było przedstawienie Królewna Śnieżka w wykonaniu nauczycieli SP 22, dedykowane uczniom,
  • koncert „Mikrofon dla Absolwenta”, w nim: Mateusza Firszta, Dorotę Chawińska-Strzelczyk, Zuzannę Zieleźnik-Jeżewską, Karinę Świerc-Wesoły, Pawła Mróza, Martę Mansfeld i Roksanę Przewdzing,
  • występy najmłodszych uczestników koncertu, uczniów ówczesnej klasy IV a: Matyldę Bartoszek, Natalię Bącol, Wiktorię Blachucik, Karolinę Konieczny, Franka Popendę oraz Tosię Miśkiewicz z klasy V b,
  •   finał – piosenkę Dzieci świata w wykonaniu, absolwentów, uczniów i nauczycieli pod kierownictwem Mateusza Firszta. Szkoda, że w bieżącym roku szkolnym nie przeżyjemy podobnych wzruszeń….