Z SP 22 do Pałacu Prezydenckiego!

6 czerwca delegacja z naszej szkoły uczestniczyła w doniosłym wydarzeniu – spotkaniu z panią Prezydentową, Agatą Kornhauser-Dudą w Pałacu Prezydenckim w Warszawie. To wyjątkowa uroczystość to pokłosie tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poezji i Prozy Lagrowej Więźniarek KL Ravensbruck. Pierwsza Dama RP, która obejmuje patronat nad tym patriotycznym konkursem, spotkała się z tegorocznymi laureatami i finalistami oraz ich opiekunami, Spotkanie miało bardzo uroczysty przebieg: było wystąpienie Pani Prezydentowej, prezentacja konkursowych recytacji oraz sympatyczna rozmowa z Pierwszą Damą. SP 22 reprezentowały: p. Maria Lorens – pomysłodawczyni tego ważnego konkursu. recytatorka – Karolina Konieczny oraz Ewa Zieleźnik – opiekun i juror ogólnopolskiego finału.Rangę wyjazdu do Warszawy podnosiła obecność p. wiceprezydent miasta Ruda Śląska – Anny Krzysteczko.