26. Szkolny Festiwal Teatralny – już za nami!

Wczoraj, 9 czerwca bieżącego roku, miał miejsce koncert wieńczący 26. edycję Szkolnego Festiwalu Teatralnego. Odczytano protokół komisji oceniających, wręczono dyplomy, wystąpił zwycięski zespół teatralny. Wielkim uznaniem cieszyły się popisy muzykujących uczennic: Julka Ciesielska z klasy IV b zagrała na klarnecie, a Matylda Bartoszek z klasy VII a przy własnym akompaniamencie na gitarze zaśpiewała przejmującą piosenkę nawiązującą do trudnej sytuacji na świecie. Aplauz wzbudził też koncert pod nazwą Mikrofon dla Absolwenta. Wystąpili w nim: Karina Świerc-Wesoły, Dorota Chawińska-Strzelczyk, Karolina Ciupa-Zakrzewska, Zuzanna Zieleźnik-Jeżewska, Marta Mansfeld, Mateusz Firszt oraz Marcin Gabrowski. Niezwykłe jest to, że mimo upływu czasu absolwenci co roku wracają do swojej szkoły.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się: wiceprezydent miasta Ruda Ślaska – p. Michał Pierończyk, p. Barbara Bończyk-Popenda i p. Beata Guzenda z Rady Rodziców, dawne współorganizatorki festiwalu: p. Janina Szymik i p. Urszula Kapek oraz rodzice wykonawców koncertu. Gościem specjalnym tegorocznej Gali Teatralnej była profesor Uniwersytetu Śląskiego – p. Dorota Fox.

Wyniki festiwalu:

Laury zespołowe:

  • wyróżnienie kategorii S: klasa IV b,
  • wyróżnienie I stopnia: klasy: II b, V a, VII b,
  • wyróżnienie II stopnia: klasy: V b, VII c,
  • wyróżnienie III stopnia: klasy: IV a, VI a.

Laury indywidualne za kreację sceniczną i swobodę aktorską: Emilka Karecińska, Tobiasz Tatarek, Zofia Idkowiak, Antonina Reda, Piotr Zasada, Szymon Wilczek, Kortyczko, Paulina Komendera, Paulina Brzoska, Weronika Sonntag, Weronika Kurek, Vladyslava Valashyna, Onyssia Avramenko, Dominik Pawlaczyk, Paulina Skok, Zuzanna Wieczorek, Vanessa Korus- Woronicz.

Koncert prowadzłly: Natalia Bącol i Izabela Orzechowska z klasy VII a.

Obsługa techniczna: Dawid Wójcicki, Piotr Pierończyk, Kamil Karczewski z klasy VII a.

Widzowie spisali się na medal. Do zobaczenia za rok!