Zadziwieni, ale niezrażeni.

Długo czekaliśmy na wydarzenie,w którym wczoraj brali udział uczniowie klas: 4a, 5b, 6b, 7a i 7b wraz z wychowawczyniami. Chodzi o Rewię na Lodzie pod tytułem „Niesamowite przygody Sindbada Żeglarza” według baśni Bolesława Leśmiana. Było mnóstwo aktorów, barwne, błyszczące stroje, ciekawa fabuła, wspaniałe tańce, niesamowite efekty specjalne, ale… nie było lodu ani łyżew. Nie zepsuło nam to humorów. Cała widownia w Arenie Gliwice śpiewała wraz z aktorami wpadające w ucho piosenki. Po występie udaliśmy się na plener malarski do Zamku w Chudowie, którego historię poznaliśmy wcześniej. Obejrzeliśmy wystawę archeologiczną, zwiedziliśmy wnętrze zamkowej baszty, szkicowaliśmy ruiny z różnej perspektywy. Po krótkim pikniku na podzamczu, wróciliśmy do szkoły. To był, mimo braku lodu na Rewii na Lodzie, udany dzień.