SP 22 rządzi!

Opanowaliśmy podium!

Dziś odbył się XIV Konkurs Recytatorski w ramach Obchodów Dni Ślonski Godki 2024, którą organizuje Szkoła Podstawowa nr 40. Uroczystość była wspaniała, tym bardziej, że zostaliśmy zaproszeni do Stacji Biblioteka. Wśród znakomitych zaproszonych gości znaleźli się, między innymi: Prezydent Miasta Ruda Śląska – p. Michał Pierończyk, przewodniczący Rady Miasta – p. Kazimierz Myszur, wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Śląskiego -p. Urszula Koszutska, posłanka na Sejm RP – p. Ewa Kołodziej, prezes Związku Górnośląskiego – p. Grzegorz Franki.

Nasi uczniowie zajęli ważne miejsca w każdej kategorii: wśród najmłodszych I miejsce zdobył Maksymilian Latos z klasy III a, Julka Ciesielska z klasy VI b zajęła II miejsce w kategorii IV -VI, zaś uczeń klasy VII a – Krzysztof Pethe uplasował się na III miejscu wśród najstarszych uczestników.

Gratulujemy Organizatorom za atmosferę spotkania oraz gratulujemy naszym zwycięzcom i ich opiekunkom: p. Dagmarze Danch – Kukiełce, p. Joannie Chawińskiej, p. Ewie Zieleźnik!!!