Pierwsze koty za płoty, czyli Szkolny Festiwal Teatralny w SP 22 otwarty!

Wczoraj, jak co roku, uczciliśmy Międzynarodowy Dzień Teatru, jednocześnie inaugurując Szkolny Festiwal Teatralny. Odbył się uroczysty koncert promujący utalentowaną i zaangażowaną młodzież SP22. Poinformowano o sukcesach naszych wychowanków w konkursach zewnętrznych, a na koniec zespół teatralny uczniów z klas: IV b, VI b i VII b przedstawił spektakl pod tytułem „Czarne Anioły z Rudy Śląskiej”, który jest teatralną wersją popularnej legendy i stanowi część projektu w III etapie Wojewódzkiego Konkursu Edukacja regionalna w szkole „Proszę Was, pozostańcie wierni temu dziedzictwu…” – Jan Paweł II, do którego zakwalifikowała się nasza młodzież. Na scenie wystąpili:

• uczniowie klasy IV b: Amelka Hamczyk, Bartek Maks, Julka Żurawska i Julka Wieczorek;
  • uczniowie klasy VI b: Leon Aleksandrowicz, Oliwia Borzemska, Julia Ciesielska, Hanna Jędraszak, Zofia Idkowiak, Igor Habraszka, Michał Lulek, Adam Paruzel, Antonina Reda, Piotr Zasada.
  • uczniowie klasy VII b: Adam Hendzlik, Paulina Komendera, Kajetan Smosna.
  • Koncert prowadziły uczennice klasy VII b: Tatiana Bielawska, Joanna Burdyńska,
  • Obsługę techniczną sprawował: Robert Zacny z VII b.