Bebok, Połednica, Zmora, Szcziga, czyli stroszki z SP 22 na Industriadzie 2024.

Na Industriadzie AD 2024 SP 22 reprezentowały stroszki: Bebok, Zmora, Połednica, Skarbnik, Szcziga… Uczniowie z klasy IV b: Julka Wieczorek, Amelka Hamczyk oraz z klasy VI b, czyli Tosia Reda, Michał Lulek i Piotrek Zasada uczestniczyli ze stroszkami w paradzie przy dźwiękach marsza w wykonaniu orkiestry dętej KWK POKÓJ pod kierownictwem pana Jacka Kampy. Później, w czasie koncertu, na scenie zaprezentowali się (w kolejności wystąpień):

  • laureaci konkursów recytatorskich po śląsku: Julia Ciesielska i Michał Lulek,
  • zespół uczniów z klasy VI b w inscenizacji „Łodpust w Radlinie”: Julia Ciesielska, Michal Lulek, Tosia Reda i Piotrek Zasada,
  • zespól uczennic z klasy IV b, laureatek konkursu „Bajtli śpiywanie”: Amelka Hamczyk, Agata Jazdrzyk, Emilka Karecińska i Julka Wieczorek. W koncercie wystąpiła również orkiestra dęta, odbył się pokaz mody, prezentacja mażoretek. Był żur, chleb ze smalcem, lody, lemoniada. Działo się, działo na Ficinusie.