28. Szkolny Festiwal Teatralny już za nami!

4 czerwca bieżącego roku, miał miejsce koncert wieńczący 28. edycję Szkolnego Festiwalu Teatralnego. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Prezydent miasta Ruda Śląska – p. Michał Pierończyk, Radna Sejmiku Wojewódzkiego – p. Urszula Koszutska, Naczelnik Wydziału Oświaty w Rudzie Śląskiej – p. Aleksandra Piecko, Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury – p. Katarzyna Sroka, p. Anna Morajko-Fornal – regionalistka z przekonania i zamiłowania, wiceprezes Bractwa Oświatowego Związku Górnośląskiego w Katowicach, koordynatorka spraw regionalnych i radna w naszym mieście, p. Wiesława Żurek – polonistka i teatrolog, juror wielu konkursów recytatorskich, dziennikarka, Honorowa Absolwentka Szkoły – p. Barbara Wystyrk–Benigier, właścicielka kina Patria, Honorowa Absolwentka Szkoły – p. Ewa Brzezińska–Dłóciok, dawna współorganizatorka festiwalu – p. Krystyna Baron, p. Felicja Świątek – dawnanauczycielka matematyki, rodzice wykonawców koncertu oraz sympatycy SP 22: Barbara Bonczyk–Popenda, p. Beata Guzenda i p. Marian Fornal. Gościem specjalnym tegorocznej Gali Teatralnej była p. Grażyna Bułka – znakomita aktorka scen śląskich mająca również na koncie wiele ról filmowych, która porwała publiczność swoim urokiem osobistym.

Odczytano protokół komisji oceniających, wręczono dyplomy, wystąpiły dwa zwycięskie zespoły teatralne. Wielkim uznaniem cieszyły się mistrzowskie spektakle. Aplauz wzbudził też koncert pod nazwą Mikrofon dla Absolwenta. Wystąpili w nim: Dorota Chawińska-Strzelczyk, Karolina Ciupa-Zakrzewska, Zuzanna Zieleźnik-Jeżewska, Marta Mansfeld oraz Mateusz Firszt. Niezwykłe jest to, że mimo upływu czasu, absolwenci co roku wracają do swojej szkoły i uświetniają naszą uroczystość.

Wyniki festiwalu:

Laury zespołowe:

klasy I-IV

  • wyróżnienie kategorii S: świetlica szkolna,
  • wyróżnienie I stopnia: klasa III b
  • wyróżnienie II stopnia: klasa IV b
  • wyróżnienie III stopnia: klasa: IV a
  • wyróżnienie specjalne: klasa III a

klas V -VIII

  • wyróżnienie kategorii S: klasa VI b,
  • wyróżnienie I stopnia: klasa VI a,
  • wyróżnienie II stopnia: klasa: VII b,

Wręczono również 40 laurów indywidualnych między innymi za kreację sceniczną i swobodę aktorską.

Koncert prowadziły: Tatiana Bielawska i Joanna Burdyńska z klasy VII b. Gościa specjalnego, czyli p. Grażynę Bułkę zaprezentowali uczniowie: Paulina Komendera i Kajetan Smosna. Obsługę techniczną sprawowali Adam Hendzlik i Robert Zacny z klasy VII b.

Atmosfera koncertu – bezcenna. Widzowie spisali się na medal. Do zobaczenia za rok!