BIBLIOTEKA SZKOLNA ŚWIĘTUJE

W październiku obchodzimy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych czyli święto naszej biblioteki.
Skąd wzięło się to święto?
W 1971 roku powstało Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarzy Szkolnych. Organizacja ta zajmuje się problemami bibliotek oraz bibliotekarzy szkolnych. I właśnie to Stowarzyszenie w 1999 roku zainicjowało Międzynarodowe Święto Bibliotek Szkolnych. Dotychczas było obchodzone co roku w czwarty poniedziałek października. Od kilku lat obchodzimy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Świętowanie przez cały miesiąc daje nam możliwość zorganizowania dla swoich czytelników wielu atrakcji.
W tym roku proponujemy naszym czytelnikom:

• konkurs sprawnościowy „Noś książkę jak koronę” (każdy wtorek w czytelni w godz. 10:30-13:30)
  • konkurs fotograficzny „Zrób selfie z książką” (3.10-9.10.br.)
  • akcję „Przyłapani na czytaniu” (z zaskoczenia)
  • odczytywanie kodów QR (10.10-14.10.br.)
  • „słodkie wypożyczenia” (wybrane dni)
  • ankietę na temat biblioteki szkolnej (24.10-28.10.br.)
  • przeglądanie Kroniki Biblioteki Szkolnej (cały miesiąc)
  • plebiscyt – przygotowanie listy książek, kóre powinny znaleźć się w szkolnej bibliotece.

Szczegółowe informacje …kilknij.
Zapraszamy do zabawy i wspólnego świętowania 😉