Lekcja teatralna w Teatrze Starym w Krakowie.

Uczniowie klas: II b i II c uczestniczyli w warsztatach teatralnych, które odbyły się w Teatrze Starym w Krakowie. Zajęcia rozpoczęły się od testu charakteru, który przeprowadza z profesjonalnymi aktorami reżyser Jerzy Jarocki, aby pomóc im zbudować wiarygodne postaci sceniczne. Uczniowie i nauczycielki testowały motywy swojego działania: „jak radzę sobie           z rozwiązywaniem problemów i negatywnymi emocjami w trudnych sytuacjach?” Określenie typu swojego charakteru warunkowało przydział do warsztatowych grup, po czym rozpoczęło się konkretne działanie. Uczestnicy mogli sprawdzić się, za pomocą technologii interaktywnych, w konkretnych rolach ludzi teatru, czyli aktora, reżysera, scenografa, realizatora dźwięku. Było to dla nas  nowatorskie i bardzo interesujące. Inny charakter miała wizyta w kościele franciszkanów,  gdzie uczniowie podziwiali witraże Stanisława Wyspiańskiego oraz w Collegium Maius, które pozwoliło  zwiedzającym na chwilę przenieść się w czasy dawnych krakowskich żaków. Uczniowie, pod opieką nauczycielek: pani Anny Szarwark, pani Janiny Szymik i pani Ewy Zieleźnik, wrócili do Rudy Śląskiej w doskonałych humorach.