Konkurs programowania dla klas I, III i IV szkoły podstawowej

Zapraszam wszystkich uczniów klas pierwszych, trzeciej i czwartych do udziału w konkursie programowania „MOJA DROGA DO SZKOŁY!”

1. Osoby chętne do wzięcia udziału muszą zaprogramować swoją drogę do szkoły.
    Zadaniem uczniów jest spisanie listy kroków (w punktach) niezbędnych do przejścia trasy. Używamy zwrotów takich jak: skręć w prawo, skręć w lewo, idź 3 kroki do przodu itd.
  2. Uczestnik konkursu do zapisanej trasy powinien zrobić mapę (plansza z kwadratami) – technika oraz format dowolny (płaska, przestrzenna).
  3. Mapa musi prezentować przynajmniej dom, szkołę oraz drogę. W trakcie drogi do szkoły możemy oczywiście mijać różne elementy przyrody, budynki itp.
  4. Mapa nie musi odzwierciedlać rzeczywistej drogi do szkoły. Można pofantazjować.
  5. Za pomocą zrobionej mapy oraz listy kroków organizator sprawdzi poprawność zapisanych instrukcji. Jeden kwadrat na planszy to jeden krok.
  6. Należy pamiętać o punkcie START i KONIEC.

Uwagi ogólne dotyczące przebiegu konkursu:

• Każda praca musi być podpisana (na odwrocie mapy i listy kroków).
  • Jeden uczeń może wykonać tylko jedną pracę.
  • Praca jest indywidualna (nie w grupach).
  • Poza poprawnością zapisanych instrukcji ocenie podlega również pomysłowość i estetyka pracy.
  • Można korzystać z pomocy rodziców 😉

• Terminy: konkurs rozpoczyna się 20.04.2018 r., a kończy 21.05.2018 r. Jest to ostateczny termin dostarczania prac.
  • Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się w czerwcu 2018 r.
  • Uczniowie przynoszą prace do pracowni informatycznej – sala nr 10.

Zapraszam do zabawy;)