Społeczność Szkoły Podstawowej nr 22 świętuje Odzyskanie Niepodległości

To była niezwykła uroczystość! Cała społeczność Szkoły Podstawowej nr 22 zgromadziła się w sali gimnastycznej na akademii szczególnej rangi. Świętowaliśmy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Ważnym momentem dzisiejszego dnia było wspólne odśpiewanie czterech zwrotek Mazurka Dąbrowskiego. Dokładnie o godzinie 11:11 w SP 22 rozbrzmiał hymn państwowy. W ten sposób dołączyliśmy do akcji Rekord dla Niepodległej, zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, gdyż wspólny śpiew rozpoczął się w tej samej godzinie i minucie we wszystkich szkołach w Polsce.

W części artystycznej, przygotowanej przez uczniów klasy IV b SP 22 i III b gimnazjum oraz chór szkolny, śpiewano patriotyczne piosenki, wspominano wielkich Polaków, którzy przed stu laty walczyli o niepodległość jako żołnierze, politycy czy dyplomaci. Szczególną uwagę zwrócono na Ślązaków, którym los małej ojczyzny leżał na sercu i nie wahali się oddać za nią życie. Bardzo wzruszająca okazała się końcowa piosenka Uwierz, Polsko, którą pięknie zaśpiewała Martyna Pataj.