Menu +

Uczestnicy projektu eTwinning zachęcają do czytania

Uczniowie z klasy 5a i 5b oraz 4b uczestniczą w krajowym projekcie eTwinning „Tajemnica biblioteki. Tworzymy gry interaktywne z detektywami Lassem i Mają”. Zakłada on współpracę kilku polskich szkół przy określonym temacie. Tym razem nasz projekt koncentruje się na promowaniu czytelnictwa i zachęceniu uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej. Uczniowie pracują na platformie TwinSpace, gdzie publikują swoje materiały, komunikują się na niej przez pocztę oraz forum ze swoimi rówieśnikami biorącymi udział w projekcie.

W trakcie dwumiesięcznego projektu uczniowie zapoznali się z książką Martina Widmarka pod tytułem „Tajemnica biblioteki” z serii Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Przeczytaliśmy  ją w ciemnej bibliotece szkolnej z latarką, aby łatwiej wejść w ten tajemniczy klimat. Treść książki stała się inspiracją do wykorzystania wielu darmowych narzędzi TIK.  Uczniowie jednej szkoły tworzyli zadania i ćwiczenia interaktywne dla swoich rówieśników ze szkół partnerskich.
W trakcie projektu uczniowie samodzielnie robili zdjęcia, nagrywali filmy i tworzyli wspólną prezentację w „chmurze” o swojej szkole oraz głosowali na swoje ulubione książki, wykorzystując narzędzie AnswerGarden. Pracowali także na platformie LearningApps oraz programowali swoje quizy z wykorzystaniem edukacyjnego języka programowania Scratch. Wszystko to zamieścili na wirtualnej tablicy Padlet…zajrzyj.

Uczestnicy projektu stworzyli mnóstwo gier interaktywnych, aby zachęcić swoich rówieśników do sięgnięcia po książki z serii Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Być może zagadki, wykreślanki, quizy, memory oraz Milionerzy zachęcą naszych uczniów do odwiedzenia szkolnej biblioteki i „skosztowania” jakiegoś tytułu z tej serii.

Sprawdź w katalogu online biblioteki szkolnej pozycje z tej serii …kliknij