Menu +

Wycieczka do Muzeum Odlewnictwa Artystycznego w Gliwicach oraz Muzeum Geologii Złóż Politechniki Śląskiej

Od Dnia Patrona trwamy w atmosferze świąt. Uczniowie klas IV i V stworzyli swoje betlyjki w czasie warsztatów w Muzeum Odlewnictwa Artystycznego w Gliwicach i własnoręcznie pomalowali figurkę dzieciątka Jezus. Najpierw wysłuchaliśmy ciekawego wykładu o szopkach. Dowiedzieliśmy się, komu zawdzięczamy ten pomysł, jakie szopki tworzy się na Śląsku, w Polsce i na świecie i dlaczego szaty Maryji są niebieskie. Maryja – mieszkanie Jezusa zasługiwała na królewskie stroje, a niebieski barwnik w średniowieczu był droższy od złota. Wytwory dzieci będą zapewne najładniejszą świąteczną dekoracją. 

W Muzeum Geologii Złóż Politechniki Śląskiej obejrzeliśmy kolekcję skał, minerałów i kopalin użytecznych z całego świata. Fani Minecrafta mieli okazję pooglądać w realu cenne kamienie jak: lapis lazuli, obsydian czy diament w skale macierzystej. Radości nie było końca.