Menu +

SP 22 świętuje Dzień Bezpiecznego Internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo obchodzony był tylko w Europie, ale już od lat przekroczył jej granice angażując państwa z całego świata. SP22 z chęcią włącza się w coroczne obchody tego ważnego święta.

Dziś, 5 listopada, wszyscy uczniowie naszej szkoły mogli zobaczyć przedstawienie w wykonaniu swoich kolegów z  klasy ósmej. Autorem scenariusza do niego jest również nasza ósmoklasistka Julia. Spektakl przenosił nas do roku 2050 przepełnionego nowoczesną technologią, zwracając uwagę na kontakty międzyludzkie.

Internet zmienia dotychczasowe relacje międzyludzkie. Oprócz kontaktów bezpośrednich, „twarzą w twarz”, możliwe stają się także wirtualne kontakty z innymi ludźmi. Mają one zarówno aspekty pozytywne (takie jak przekraczanie barier terytorialnych, oszczędność czasu), jak i negatywne (osłabienie relacji z innymi ludźmi w życiu realnym, na rzecz aktywności w sieci).

Szkolne przedstawienie zakończyły słowa „Rozejrzyjcie się i znajdźcie powody, by żyć tu i teraz.”