Menu +

XV Jubileuszowy Konkurs Godki

12 marca odbył się w naszej szkole Międzyszkolny Konkurs Godki „Ślonzoki niy gynsi”. Była to jubileuszowa, 15. edycja tej uroczystości. W zmaganiach o Grand Prix i statuetkę świętej Barbary wzięli udział uczniowie z 10 rudzkich szkół. Oprócz uczniów i nauczycieli na widowni zasiedli także znamienici goście: Wiceprezydent Miasta Ruda Śląska i Honorowy Absolwent naszej szkoły pan Michał Pierończyk, Prezes Śląskiego Inkubatora Przedsiębiorczości, Honorowa Absolwentka naszej szkoły oraz od lat sponsorka nagród dla zwycięzców konkursu pani Joanna Sochacka, przedstawiciele Związku Górnośląskiego – pani Barbara Wilk (koło Kochłowice) i pan Bronisław Wątroba (koło Halemba), a także pani Joanna Sodzawiczny z Teatru Naumiony w Ornontowicach. Gościem specjalnym był w tym roku pan Mirosław Neinert – aktor, konferansjer, reżyser, laureat licznych nagród, dyrektor i założyciel teatru Korez w Katowicach – magicznego miejsca na mapie Śląska, w 2018 roku uhonorowany wyjątkową nagrodą przyznawaną przez katowicką redakcję „Gazety Wyborczej” osobom, które przyczyniają się do zachowywania kulturowej tożsamości Górnego Śląska i rozsławiania regionu – Cegłą Janoscha.
Poziom konkursu był w tym roku niezwykle wysoki, a repertuar zróżnicowany. Zmagania uczestników oceniało jury w składzie: Mirosław Neinert (przewodniczący), Barbara Wilk, Joanna Sodzawiczny.

Laureatami XV edycji konkursu zostali:

Grand Prix – Wiktoria Friede z SP nr 30
I miejsce-  Oliwia Bieniek i Sandra Malikowska z Gimnazjum nr 12
II miejsce –  Zofia Ruda z SP nr 3
III miejsce – Piotr Cmok z SP nr 15
Wyróżnienia otrzymali:
Martyna Gryczman z SP nr 22
zespół w składzie: Beata Szadkowska, Michał Depta,Igor Jureczko, Jakub Bauszek z SP nr 27
zespół w składzie: Antonia Kadzimierz, Bogusław Kalisz, Kamil Lipiński, Dawid Nowak z SP nr 22

Gratulujemy laureatom i dziękujemy wszystkim uczestnikom. Szczególne wyrazy wdzięczności kierujemy do naszych hojnych sponsorów, którzy w tym roku nie mogli nam towarzyszyć w tym szczególnym dniu – państwa Elżbiety i Jacka Gruchel, właścicieli formy Elstal, pani Małgorzaty Kuś, pani Moniki Kudełko. Od lat naszym sponsorem jest także Związek Górnośląski Koło Kochłowice – dziękujemy! Podziękowania należą się także konferansjerom – Kindze Myśliwczyk i Piotrowi Goduli z klasy VIII a, a także uczniom i uczennicom naszej szkoły, którzy z podziwu godnym zaangażowaniem pomogli w organizacji imprezy. Po raz kolejny okazało się, że „ludzi dobrej woli jest więcej” 🙂