Menu +

Podsumowanie Europejskiego Dnia Języków Obcych w SP22

W dniach 26.09 – 30.09.2019 r. w naszej szkole odbył się Europejski Dzień Języków Obcych. W tych dniach uczniowie mogli się zmierzyć z różnymi potyczkami językowymi.

W klasach 2 najlepsi byli: Lena Bydłowska 2a, Brayan Olkiewicz 2a, Antonina Reda 2b, Julia Ciesielska 2b, Nikodem Wojtuch 2b, Leon Aleksandrowicz 2b oraz Hanna Jędraszak 2b.

W klasach 4 i 5 z mirror words najlepiej poradzili sobie: Weronika Kurek IVa, Agata Kierska Vb oraz Laura Dyczka Vb.

W klasach V i VI kody QR rozszyfrowali i prawidłowych odpowiedzi udzielili: Dawid Wójcicki Va, Bartosz Pilewski Vb, Sebastian Lakwa VIa oraz Łukasz Korzec VIa.

W klasach 7 i 8 najlepsza okazała się być Martyna Komendera, która jako jedyna z tej grupy wiekowej podjęła się odczytania kodów QR.


Zaprzyjaźniona szkoła językowa Early Stage zorganizowała dla uczniów Zagadkową Fabrykę Wypieków. Najlepszą drużyną okazali się uczniowie klasy 3b: Weronika Matwij, Alicja Szamburska, Zofia Płaziak, Mateusz Onderka, Adam Hendzlik oraz Kajetan Smosna, którym rozwiązanie tejże zagadki zajęło jedyne 21 minut. 

W dniu 27.09.2019 r. naszą szkołę z okazji obchodzonego święta języków obcych odwiedził Bronisław Wątroba, który opowiedział o swojej twórczości w języku śląskim. Wszystkim, którzy wzięli udział w konkursach dziękujemy. Zwycięzcy otrzymają oceny celujące z języka angielskiego.