Nauka zdalna od poniedziałku 22.03.2021 r.

Szanowni Państwo Uczniowie, Rodzice, Opiekunowie i Nauczyciele.
W związku z komunikatem MEiN, od poniedziałku, 22 marca br. zawieszone zostają zajęcia stacjonarne dla uczniów klas I-III szkół podstawowych. Tym samym, do 11 kwietnia br. przedłużone zostaje zawieszenie zajęć stacjonarnych dla uczniów klas IV-VIII. W ich przypadku nauka zdalna będzie prowadzona na obecnych zasadach.
Plan lekcji w klasach 1-3 zostanie zmieniony i dostosowany do przepisów w zakresie bhp pracy ucznia, tak aby uwzględniał potrzeby edukacyjne oraz możliwości psychofizyczne uczniów. Zostanie zmodyfikowany w dzienniku elektronicznym przez wychowawców, ze szczególnym wskazaniem terminów tych zajęć, które prowadzone będą przez nauczycieli z użyciem platformy TEAMS.
Od poniedziałku 22 marca br. możliwa będzie opieka w ramach zajęć w świetlicy dla uczniów klas I-III, których rodzice są bezpośrednio zaangażowani w walkę z pandemią COVID-19. W takiej sytuacji, prosimy o bezzwłoczne zgłoszenie tej potrzeby do wychowawcy klasy (najlepiej telefonicznie lub przez dziennik elektroniczny) oraz skierowanie pisemnego wniosku do dyrektora szkoły o objęcie dziecka w/w opieką.
Proszę o dalsze śledzenie w dzienniku elektronicznym zapisów o zmianach.
Dbajmy o zdrowie swoje i bliskich. Ze względu na wciąż pogarszającą się sytuację epidemiczną i rosnące ryzyko zakażenia, zachęcam do pozostania w domach i przestrzegania obowiązujących zasad bezpieczeństwa, w tym w miarę możliwości samokwarantanny.
Życzę dobrego zdrowia i spokoju.
Z wyrazami szacunku:
Damian Pajonk i nauczyciele SP22
W załączeniu przesyłam link do projektu rozporządzenia MEiN w powyższej sprawie.