Jest już werdykt jury XVI Konkursu Godki „Ślonzoki niy gynsi”!

Jury obradowało wirtualnie w składzie:
Przewodnicząca: Joanna Sodzawiczny – aktorka Teatru Naumionego i autorka tekstów w gwarze, Teresa Adamczuk – Prezes Związku  Górnośląskiego koło Kochłowice
Barbara Wilk – członek  Związku  Górnośląskiego koło Kochłowice
Joanna Wiaterek – aktorka Teatru Naumionego, miłośniczka Śląska, obecnie studentka Uniwersytetu Cambridge
Cieszymy się, że w tym roku szkolnym pomimo pandemii udało się zorganizować kolejną edycję Konkursu Godki „Ślonzoki niy gynsi”. Konkurs odbył się niestety online i nie mogliśmy się, jak co roku, spotkać ani  pomaszkecić śląskich przysmaków, ale za to oceniać występy mogła jurorka, która studiuje i mieszka w Wielkiej Brytanii.
   Dlaczego aż do Cambridge dotarły nagrania występów ?
   Od 2014 roku, kiedy świętowaliśmy dziesięciolecie, zaproszenie na konkurs przyjmowali aktorzy amatorskiego Teatru Naumionego z Ornontowic i już co roku chętnie zasiadali w jury.
      Jedna z aktorek Teatru Naumionego, pani Joanna Wiaterek, jest obecnie studentką Uniwersytetu Cambridge i z radością zgodziła się Was oceniać i ogłosić wyniki XVI edycji Konkursu.
    Nie zawiedli, jak zwykle, nasi sponsorzy:
Prezes Śląskiego Inkubatora Przedsiębiorczości Joanna Sochacka
Zakład Przetwórstwa Mięsnego
Małgorzata Kuś Sp. J.
Związek Górnośląski Koło Kochłowice,
Zakład wulkanizacyjny z Kochłowic
Nigdy nie odmówił współpracy z nami aktor Teatru Naumionego –  pan Stefan Owczarek. Był to przesympatyczny i bardzo ciepły człowiek, który kochał młodzież i rozbawiał nas do łez. Niestety
w tym roku w kwietniu pożegnaliśmy pana Stefana i raz jeszcze wyrażamy głęboki żal z powodu jego śmierci.
Jury przyznało tytuł Laureata XVI Konkursu Godki „Ślonzoki niy gynsi”
Hannie Brylczak ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Rudzie Śląskiej.

Hania oprócz nagród i dyplomu otrzyma statuetkę św. Barbary.

I miejsce dla Karoliny Konieczny ze Szkoły Podstawowej nr 22  w Rudzie Śląskiej

II miejsce dla Oliwii Stawickiej ze Szkoły Podstawowej nr 24 w Rudzie Ślaskiej

III miejsce dla zespołu: Paulina Skok, Zuzanna Wieczorek, Vanessa Woronicz – Korus ze Szkoły Podstawowej nr 22 w Rudzie Śląskiej.