Bajkowy Dzień Dziecka

W sobotę 3 czerwca zapraszamy dzieci do wspólnego świętowania.
Zabawa rozpocznie się na nowobytomskim rynku (plac Jana Pawła II 6). O godz. 13.15 odbędzie się tam koncert Orkiestry Dętej Komendy Wojewódzkiej Policji. Następnie kolorowy korowód przemaszeruje do „Bajkowego Ogrodu” Śląskiego Teatru Impresaryjnego im. H. Bisty przy ul. Niedurnego 69, gdzie w godz. od 14.00 do 18.00 odbędą się występy artystyczne rudzkich zespołów dziecięcych i młodzieżowych.
O godz. 18.00 dzieci przebrane w bajkowe stroje będą mogły wziąć udział w konkursie na najpiękniejszy strój, podczas którego zostanie wyłoniony Dziecięcy Prezydent Miasta. Będzie on przez jeden dzień rządził Rudą Śląską. Kolejną atrakcją tego dnia będzie występ Roko i Colino, którzy przygotują dla najmłodszych mieszkańców specjalny program artystyczny. Przez cały dzień dzieci będą mogły skorzystać z bezpłatnych atrakcji takich jak: dmuchańce, zamki, eurobungee oraz konkursy z nagrodami.
Wydział Kultury, Komunikacji Społecznej i Promocji Miasta