I MISTRZOSTWA RUDY ŚLĄSKIEJ W PROGRAMOWANIU BLOKOWYM

Zapraszamy uczniów klas czwartych, piątych i szóstych do udziału w I MISTRZOSTWACH RUDY ŚLĄSKIEJ W PROGRAMOWANIU BLOKOWYM pod patronatem Prezydenta Miasta Ruda Śląska Michała Pierończyka.

Organizatorem I Mistrzostw Rudy Śląskiej w programowaniu blokowym jest Szkoła Podstawowa nr 21 im. Biskupa Wilhelma Pluty w Rudzie Śląskiej.

Celem organizacji Mistrzostw jest :

• zachęcanie uczestników do nauki i stosowania programowania blokowego,
  • rozwój umiejętności programistycznych,
  • kształtowanie umiejętności logicznego myślenia i rozwiązywania problemów.

Uczniowie uczęszczający do klas czwartych, piątych i szóstych starują w kategorii Młody programista.

ZASADY UCZESTNICTWA

·    Uczestnictwo w Mistrzostwach jest dobrowolne i bezpłatne.

·    WAŻNE: Chętni uczniowie zgłaszają się do piątku 12 kwietnia 2024 do nauczyciela informatyki poprzez dziennik elektroniczny (w tytule wiadomości proszę podać ZGŁOSZENIE MISTRZOSTWA). Proszę o podanie imienia, nazwiska ucznia oraz klasy.

·    W dniach 15-17 kwietnia rodzicom uczniów zostaną przekazane stosowne dokumenty do wypełnienia umożliwiające udział dziecka w konkursie (akceptacja regulaminy, zgody, oświadczenia).

·    W maju na terenach szkoły odbędzie się etap preeliminacyjny na platformie scratch.mit.edu

·    Do etapu eliminacyjnego, przechodzą 2 osoby, które wykonają WSZYSTKIE zadania w najkrótszym czasie. Etap ten odbędzie się w siedzibie Organizatora. Uczestnicy otrzymają dostęp do komputera, gdzie po zalogowaniu się na swoje konto na platformie scratch.mit.edu będą rozwiązywać zadania. 10 osób, które wykonają najszybciej wszystkie zadania w danej kategorii przechodzi do ścisłego finału.

·     Etap finałowy odbędzie się w siedzibie Organizatora w tym samym dniu co etap eliminacyjny. Zadania finałowe będą związane z programowaniem blokowym wybranych robotów. Etap eliminacyjny i finałowy: 5 czerwca 2024 r. od godziny 12:00.

Czekamy na wasze zgłoszenia!