„Ślonzoki niy gynsi”

Dzisioj u nos było wielke świynto! Miyndzyszkolny Konkurs Godki Ślonzoki Niy Gynsi, pod patronatym honorowym pana Michał Pierończyk – Prezydent Miasta Ruda Śląska. Mode ludzie godali po naszymu, a zacno komisyjo ich łocyniała. I tak pani Izolda Czmok, dziennikarka Telewizji Katowice, Karolina Sosna i Bronisława Porębska, aktorki Teatr „Naumiony”, Halina Brzozoń i Mirosław Szczepaniak, członkowie Grupa Festelno czelodka, łocynili godajoncych:

– Grand Prix – Dominik Fifer – AZS z Piekor

– w kategorii Szkoły Podstawowe:

I miejsce – Tomasz Finkbeiner – MSP nr 2 z Piekor

II miejsce – Antonina Kudlak i Aleksandra Bąk – SP 30 z Rudy Śląski

III miejsce – Zespół z SP 22 z Rudy Ślaki

– w kategorii Szkoły Ponadpodstawowe:

I miejsce – Wojciech Miliczek – LO nr 3 z Rudy Śląski

II miejsce – Alicja Kresowska – LO nr 3 z Rudy Śląski

II miejsce ex aequo – Patrycja Trubic – LO nr z Chorzowa

III miejsce – Paweł Zieliński – LO nr 2 z Rudy Śląski

Wyróżniynie – zespół z LO nr 2 z Rudy Śląski.

To som nojlepsi z nojlepszych. Ale niy myślcie sie, że ftoś wyloz z naszy szkoły z pustymi rynkami!

Byli u nos tyż zacni goście: Urszula Koszutska – wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Śląskiego, Naczelniczka Wydziału Oświaty – Aleksandra Piecko, Anna Morajko-Fornal , Jakub Wyciślik.

W przerwie, jak komisyjo felezowała, umiloł nom czekanie Zespół Żuczki z Ziemięcic.

Wszyskim fest winszujymy! 🤩A Komisyji dziynkujymy za ciynżko robota! ❤️